Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>Прашоци>Волфрам>W

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Сферичен волфрам (W) прав

Чистота:99.5%

CAS број:7440-33-7ENINEC бр.:231-143-9

Апликација:

Сферичниот волфрам во прав може да се користи во:

– Нуклеарна

– Автомобилство

– Медицински инструменти

– Калапи со вбризгување на метал

– Производство на адитиви

– Термички спреј

Контактирајте не
  • спецификација

параметри

Големина 15-53 мм; 53-150 мм 

Густина на облека 10.51 g/cm3

Густина на допрете 12.46 g/cm3

Стапка на проток во сала 5.82 с/50гр

Инспекциски извештаи


Контактирајте нѐ
остави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.