Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>Прашоци>Титан

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Сферичен титаниумски прав за 3D печатење

Прашокот од титаниум метал (Ti) може да се користи како модификатор за јаглерод-јаглерод и јаглерод-керамички композитни функционални материјали, а може да се користи и во цементиран карбид, металургија на прав и други области. Hunan Huawei обезбедува висококвалитетен метален прав од титаниум во конкурентни цени.

Контактирајте не
  • спецификација

Сферичниот титаниумски прав има карактеристики на висока чистота, добра сферност, без сателитска топка, одлична флуидност, голема лабава густина, без шуплив прав итн. Heeger Materials(HM) обезбедува сферичен титаниумски прав со висок квалитет и по конкурентна цена. Карактеристики на сферичен титаниум во прав

Висока чистота (≥99.9%)

Низок кислород (≤1500 ppm)

Висока сферност (≥98%)

Мазна површина, без сателитски сфери, рамномерна распределба на големината на честичките

Одлични својства на проток (≤25.0s/50g)

Висока волуменска густина (≥2.3 g/cm3) и густина на чешма (≥2.9 g/cm3)

Сферична апликација за прашок од титаниум (Ti).

Производство на адитиви со ласер/електронски сноп (SLM/EBM), ласерско директно таложење (DLD), врело изостатско пресување во прав (HIP), обликување со вбризгување на метал (MIM), металургија во прав (PM), ласерско обложување (LC) и други процеси.

Титаниумските прашоци покажуваат многу висока отпорност на корозија и висока јачина што им овозможува да станат сè попопуларни со апликации во авијација или медицинска индустрија.

Овој материјал има одлична биокомпатибилност и добра остеоинтеграција и се користи каде што е потребен директен контакт со ткиво или коска.

Контактирајте нѐ
остави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.