Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>Прашоци>Циркониум>Zr

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Сферичен циркониум во прав со 45-105 микрони

Чистота:99.5%

CAS број:7440-67-7 ENINEC бр.:231-176-9

Апликација:

Циркониум во прав (Zr) главно се користи во нуклеарни централи, носачи на авиони на нуклеарен погон, нуклеарни реактори во нуклеарни подморници, структурни материјали на нуклеарни реактори, материјали за обложување на прачки за гориво од ураниум, исто така се користат како структурни материјали на јадрото на нуклеарниот реактор, решетки за позиционирање, крајни приклучоци и модераторите.

Контактирајте не
  • спецификација

Параметар

Извештај од инспекција:


Контактирајте нѐ
остави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.