Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>Прашоци>Танталум

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Адитив за производство на сферичен танталум во прав

Танталовиот прав (Ta) се користи во електрониката, металургијата, челикот, хемикалиите, цементираниот карбид, атомската енергија, суперспроводливата технологија, автомобилската електроника, воздушната, медицината и здравјето, научните истражувања и другите високотехнолошки полиња имаат важни апликации. Hunan Huawei обезбедува висококвалитетен тантал прав по конкурентни цени.

Контактирајте не
  • спецификација

Метален прав од тантал | Сферичен танталум во прав

Танталот има карактеристики на низок модул на еластичност, висок коефициент на триење, одлична ткивна ендогеност и спроводливост на 'рскавицата, висока јачина, силна отпорност на корозија и извонредна биокомпатибилност. Тоа е идеален материјал за замена за човечка коска.

Сферичен танталум во прав

Ние исто така обезбедуваме сферичен тантал прав со одлична флуидност; тоа е материјал за 3Д печатење. Сферичниот прав може да произведе метални предмети директно со висока густина и точна форма со помош на DMLS (директно ласерско синтерување на метал), што е типична техника за 3D печатење. Големината на честичките на нашиот сферичен тантал прав ќе биде 1-15um, 15-53um, 45-105um или прилагоден дијаметар, чистота од 99.9%. Ве молиме испратете го вашето барање до [заштитена по е-пошта]

Контактирајте нѐ
остави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.