Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>За нас>технологија

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Сферични метални прашоци преку RF плазма сферодизација

Сферичните метални прашоци се од примарна важност за примената на калапи со вбризгување на метал (MIM) и за производство на адитиви (AM). Различни директни (атомизација, ротирачка електрода на плазма, итн.) и индиректни (сферодизација на плазмата, топење на HRS итн.) се користат за сферична синтеза на прашок. RF сферодизацијата на плазмата, индиректен метод, е барана поради неговиот голем волумен на плазма, помали брзини на гас, помали работни моќи и флексибилна употреба на плазмогенски гасови заедно со придобивките како аксијално внесување на прашок, поголемо време на престој на честички, без контаминација и континуирано операција. Тековниот преглед е прв обид од ваков вид да се претстават различни истражувачки работи за синтеза на сферични метални прашоци со помош на RF плазма сферодизација.

Сфероидизација на танталовиот прав со радиофреквентна индуктивно поврзана плазма обработка

технологија.

Производи кои произлегуваат од оваа технологија:


остави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.