Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

Тел: +-86 731 85124338-

EN
сите категории

Дома>За нас>Посветеност на квалитетот

Контакт: д-р Пенг

Тел: +-86 731 85124338-

Факс: +-86 731 85124331-

Моб: +-86 18163707564 +-86 18932462777

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Додај: бр. 87, база за претприемништво, зона за развој на висока технологија, град Шаошан, провинција Хунан

Hunan Huawei Aerospace Special Materials Co., Ltd.продолжува да ја гради нашата репутација и успех со придржување до највисоките барања за квалитет во сите свои производи и услуги.

Нашата посветеност на квалитетот и добрата производна пракса е целосно документирана. Ние сме посветени на изградбата не само на најдобрата опрема и системи, туку и на силни работни односи во партнерство со клиентите и добавувачите.

Избор на суровини

Класификација на квалитетот се врши за сите суровини избрани за производство

Најважните фактори за нас се спецификациите и квалитетот на соодветната суровина, како и досието на материјалот и добавувачот.

Обезбедена е следливост на мерните податоци на добавувачот Се следи споредливоста на различни лотови

Воспоставен е втор снабдувач на суровини (безбедност на синџирот на снабдување)

1655781394385998.webpостави порака
Онлајн разговор

Здраво, оставете го вашето име и е-пошта овде пред да разговарате преку Интернет, за да не ја промашиме вашата порака и да ве контактираме непречено.